Jeżeli uważasz że dieta bezglutenowa jest odpowiednia dla Ciebie zapoznaj się z     następującymi zasadami.

 

  • Dietę bezglutenową powinny stosować osoby, którym szkodzi gluten, czyli mieszanina białek roślinnych pochodzenia zbożowego.

  • Nie wolno spożywać produktów zbożowych takich jak: pszenica, żyto, jęczmień i owies.

  • Dieta bezglutenowa powinna być tak dobrana by dostarczała odpowiednią ilość energii oraz składników odżywczych.

  • Osoby będące na diecie bezglutenowej powinny przestrzegać zasad Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia. W codziennej diecie muszą znaleść się produkty z każdego piętra. Produkty zbożowe należy zastąpić produktami zbożowymi bezglutenowymi: ryż, proso, oraz pseudozbożami, jak teff, amarantus, komosa ryżowa. Wskazane jest wzbogacanie diety o szałwię hiszpańską lub siemię lniane, suszone owoce, orzechy, pestki dyni i słonecznika, sezam oraz mak.

  • Dieta powinna zawierać produkty bogate w pełnowartościowe białko – chude gatunki mięs, ryby, jaja oraz mleko i jego przetwory.

  • Alergia na gluten bardzo często wiąże się z nietolerancją laktozy (cukru mlecznego). W tej sytuacji w celu dostarczenia odpowiedniej ilości wapnia należy spożywać wzbogacane mleko roślinne lub przyjmować ten pierwiastek w postaci suplementu diety.

 

    Jeżeli szukasz diety bezglutenowej ułożonej przez doświadczonego dietetyka zapraszam do wypełnienia ankiety wywiadu dietetycznego i wybrania pakietu z dietą https://www.tadieta.pl/cennik

 

Dieta bezglutenowa

 

 

Dieta bezglutenowa - 6 zasad które warto znać.
15 stycznia 2019

tadieta.pl

dieta online logo

dieta online

dieta online facebook
dieta online stopka

784 502 474

dieta online telefon

 dietetyk mgr Dorota Kozak

dieta online mail

kontakt@tadieta.pl

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

dieta online facebook