Jeżeli uważasz że dieta bezglutenowa jest odpowiednia dla Ciebie zapoznaj się z     następującymi zasadami.

 

  • Dietę bezglutenową powinny stosować osoby, którym szkodzi gluten, czyli mieszanina białek roślinnych pochodzenia zbożowego.

  • Nie wolno spożywać produktów zbożowych takich jak: pszenica, żyto, jęczmień i owies.

  • Dieta bezglutenowa powinna być tak dobrana by dostarczała odpowiednią ilość energii oraz składników odżywczych.

  • Osoby będące na diecie bezglutenowej powinny przestrzegać zasad Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia. W codziennej diecie muszą znaleść się produkty z każdego piętra. Produkty zbożowe należy zastąpić produktami zbożowymi bezglutenowymi: ryż, proso, oraz pseudozbożami, jak teff, amarantus, komosa ryżowa. Wskazane jest wzbogacanie diety o szałwię hiszpańską lub siemię lniane, suszone owoce, orzechy, pestki dyni i słonecznika, sezam oraz mak.

  • Dieta powinna zawierać produkty bogate w pełnowartościowe białko – chude gatunki mięs, ryby, jaja oraz mleko i jego przetwory.

  • Alergia na gluten bardzo często wiąże się z nietolerancją laktozy (cukru mlecznego). W tej sytuacji w celu dostarczenia odpowiedniej ilości wapnia należy spożywać wzbogacane mleko roślinne lub przyjmować ten pierwiastek w postaci suplementu diety.

 

    Jeżeli szukasz diety bezglutenowej ułożonej przez doświadczonego dietetyka zapraszam do wypełnienia ankiety wywiadu dietetycznego i wybrania pakietu z dietą https://www.tadieta.pl/cennik

 

Dieta bezglutenowa

 

 

Dieta bezglutenowa - 6 zasad które warto znać.
15 stycznia 2019

784 502 474

 dietetyk mgr Dorota Kozak

kontakt@tadieta.pl

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

tadieta.pl

dietetyk online